Menu

Jak podejść do kwestii naprawy drukarki?

16 lipca 2018 - Tonery i bębny, Tusze i głowice

Drukarki są znane ze swojej kapryśności. Potrafią odmówić posłuszeństwa w najgorszym możliwym momencie. Nie pomogą ani prośby ani groźby. Najważniejsze to nie tracić głowy i oddać drukarkę do serwisu.

NAPRAWA DRUKAREK – KIEDY SIĘ OPŁACA?

Jeżeli oddamy produkt do sieciowego serwisu, zyskamy pewność, że nie zostanie nam odebrana gwarancja na produkt, jeśli takowa jeszcze obowiązuje. Ponadto, pracujący w nich informatycy są dobrze zaznajomieni z działaniem sklepowego asortymentu, więc prawie na pewno mają doświadczenie w usuwaniu usterek danego sprzętu.

Czasem jednak drukarki psują się tuż po upłynięciu gwarancji. Jest to naprawdę podstępny zabieg producenta mający skłonić nas do kupienia jego nowego wyrobu. Jeśli jednak istnieje możliwość dokonania naprawy sprzętu, nie warto dać się naciągnąć i można spróbować szczęścia w zwykłych serwisach naprawczych.

KIEDY ZREZYGNOWAĆ Z NAPRAWY?

Po pierwsze, zawsze pamiętajmy, że nigdy nie należy przepłacać za naprawę drukarki. Jeżeli specjalista zażąda od nas za usunięcie usterek więcej niż połowę wartości sprzętu, to faktycznie lepiej już dopłacić i kupić nową drukarkę na gwarancji. W każdym innym przypadku jednak warto uratować sprzęt. Lecz zanim pochopnie oddamy drukarkę w ręce „speca”, najpierw warto zapoznać się z opiniami danego serwisu. Obecnie są one dostępne na wielu portalach informatycznych oraz na regionalnych serwisach internetowych. Najlepiej jednak oddać sprzęt do sklepu sieci, w której dokonaliśmy zakupu.

 

PODSUMOWANIE

Naprawa drukarek (https://www.doktortusz.pl/serwis-drukarek) jest zmorą wszystkich ich użytkowników. Recepta na szczęśliwe wyjście z opresji jest jednak prosta. Jeśli sprzęt jest na gwarancji, warto zanieść go do sklepu, w którym go kupiliśmy, ten zaś odeśle sprzęt do serwisu. Jeśli jednak okres gwarancji się skończył, warto się zastanowić, czy opłaca się nam ratować starą drukarkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *